Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

YuMi kutsub arhitekte koostööle

TAB-i sümpoosionil saab ABB lounge’is toimetamas näha koostöörobotit YuMi.

TAB 2019 Kuldpartneri ABB robotid ja robotisüsteemid mängivad meie igapäevaelus tähelepanuväärset rolli – praktiliselt igal hetkel kasutame me mõnda toodet, mille valmistamisel on kasutatud ABB robotit. Ettevõtted kasutavad ABB roboteid oma toodete sortimiseks, pakkimiseks ja ladustamiseks. ABB robotid lõikavad, lihvivad, viimistlevad, värvivad ja pakendavad. ABB robotid joodavad, lihvivad, poleerivad ja värvivad. Nad valmistavad päikesepaneele meie katustele, klaasnõusid meie laudadele, ehitusmaterjale meie kodude jaoks, keraamikat meie vannitubadesse ning sisustust meie köökidesse.

Mida aeg edasi, seda rohkem on roboteid, sealhulgas ABB roboteid, hakatud kasutama arhitektuurivaldkonnas.

2015. aasta tähistas uue ajajärgu sündi robotimaailmas, kui ABB tõi turule koostööroboti YuMi. ABB-s aastaid kestnud teadus- ja arendustegevuse tulemusena sündinud YuMi võimaldas muuta inimese ja roboti vahelise koostöö reaalsuseks. Kaks õlga, paindlikkus, kaameral põhinev asukohapositsioneering ja väljapaistev disain teevad YuMi-st uue põlvkonna roboti, tulevikunägemuse realiseeringu. 

YuMi on maailma esimene koostöörobot, mis suudab töötada külg-külje kõrval inimesega ja täita samu ülesandeid, vastates samal ajal kõikidele ohutusnõuetele. YuMi on juhitav nutiseadmest ning omab täpsust, mida võiks võrrelda niidi nõela taha ajamisega. YuMi erakordsuse on avastanud ka arhitektid. YuMi on võimaline töötama väikestes ruumides, säilitades samal ajal funktsionaalsuse ja jõudluse. Piltlikult öeldes jätab YuMi väikese jalajälje, tehes samal ajal ära suure töö.

Ahjaa, miks just YuMi? Nimetus YuMi tuleb sõnadest You (Sina) ja Me (Mina) ehk siis Sina ja Mina töötame koos ning loome tulevikku ja lõputuid võimalusi.