Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Satelliitprogrammi üleskutse

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2019 kutsub arhitekte, linnaplaneerijaid ja huvitatud professionaale teistelt aladelt võtma osa TABi satelliitprogrammist.

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 ideekonkursi võitis kavand pealkirjaga „Ilu loeb; Ilu naasmine uinunud seisundist“, mille autoriks on Londonis tegutsev arhitekt Dr Yael Reisner (Yael Reisner Studio). TAB 2019 peakuraator Yael Reisneri teemavalik väljendab olulist kultuurilist muutust – ilu käsitlemist on arhitektuuris viimased 80 aastat pigem välditud. Tallinna Arhitektuuribiennaali raames keskendutakse ilu teemale eluruumi näitel, pakkumaks alternatiive inimesest üha võõrandunumatele ja ökoloogiliselt sobimatutele ruumilahendustele. Eesti poolelt on kuraatori assistendi rollis noor Eesti arhitekt Liina Soosaar, kes on hiljuti lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala. Teine kuraatori assistent on arhitekt Barnaby Gunning Londonist.

Asukohad

Kasutatavad asukohad varieeruvad, jalakäijate tunnelitest, populaarsete kaubanduskeskuste, kohvikute ja avalike ruumideni Tallinna kesklinnas. Kutsume arhitekte, disainereid, kunstnikke, kuraatoreid ja kõiki, kes sooviksid esitleda oma tööd rahvusvahelisele publikule TABil ja laiemale publikule Tallinna kohalikul skeenel. TABi produktsioonitiim aitab leida parima asukoha sõltuvalt näituse vajadusest ja sobilikkusest.

TAB 2019 pakub

— tasuta näituse/projektipinda TABi programmis kuni üheks kuuks
— näituse avamist TABi avanädalal 11.09–15.09
— tuge turunduse ja rahvusvahelise kommunikatsiooniga TAB Satelliitprogrammi osana TABi ametlike ja teiste kanalite kaudu.

NB! Tööde autorid vastutavad oma töö ülespaneku ja mahavõtmise eest. TAB saab leida vabatahtlikke, kes võivad selles abistada kui on olemas selged instruktsioonid. See peab olema planeeritud eelnevalt ja esitatud koos kontseptsiooniga.

Ajakava

TAB meeskond ootab ettepanekuid kuni 1.04.2019.
Valitud näitused/projektid kuulutatakse välja maikuus 2019

Ettepanek

Ettepanek peab sisaldama:
— projekti nime
— teksti, mis seletab lahti töö seose biennaali peateemaga: „Ilu loeb; Ilu naasmine uinunud seisundist“. Kuni 400 sõna ühel A4-l.
— visuaali, mis seletaks lahti töö ruumilise ja visuaalse külje – nt skeemid/ plaanid/ lõiked.
— nimekiri töö materjaalsetest osadest ja kasutatavast varustusest.

Küsimused

Küsimused saab saata meiliaadressile satellite@tab.ee hiljemalt 1.03.2019.
TAB 2019 Satellite Programmi kuraator on noor eesti arhitekt Kirke Päss.