Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Koolidenäitus “Kohutavalt ilus”

Ideekonkurss TAB 2019 rahvusvahelisele arhitektuurikoolide näitusele “Kohutavalt ilus!”

Tallinna Arhitektuuribiennal TAB 2019 rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus alapealkirjaga “Kohutavalt ilus!” käsitleb kooli kui eksimist ja valesti tegemist võimaldavat kohta. Parim kooliprojekt ei pruugi olla kõrgeima hinde vääriliselt täidetud ülesanne, vaid autorit sügavalt puudutav ja isiksust kasvatav rännak. See võib olla töö, mis sisaldab endas (kohutavat) ära eksimist ja (kohutavate) vigade tegemist.

Rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus kuulub Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2019 põhiprogrammi ning sellest on kutsutud osa võtma arhitektuuritudengid ja arhitektid nii Eestist kui mujalt maailmast. Näituse kuraatoriteks on noored eesti arhitektid: Merilin Kaup, Margus Tammik ja Ulla Alla.

Mis on kooliprojekt?

Kas kooliprojekt on vaid töö, mis on sündinud stuudios, juhendaja käe all? Kas see, mida me teeme, peaks leidma lahenduse läbi püstitatud probleemi või isiksuse ning peegeldama autori meeleseisundit ja põhimõtteid? Kas akadeemias on ruumi jutustada projekti taustalugu või oodatakse pigem püüdlikku lähteülesande täitmist? Hindamisel ehk hinnangute andmisel asetatakse rõhk lõpptulemusele ja töö arengut näevad ainult juhendajad. Valminud töös ei ole näha kõige kohutavamaid osi teekonnast ja emotsionaalseid madalseise – hetki, mis meid on arendanud. Kooliprojekt, mis keskendub tunnustusele on võrreldav peavoolupraktikaga ja võistlusprojektiga, mis täidavad etteantud tingimusi võimalikult efektiivselt. Samasugust austust nagu püüdlik probleemi lahendamine väärib ka looming, mis ei karda läbikukkumist, räägib probleemile vastu või suisa sellest mööda.

Mida ootame?

Ennekõike otsime koolis valminud ebakonventsionaalse ja eksleva protsessiga töid ning lugusid, milles ilmneb autori meeleseisund, isiksus ja väärtushinnangud. Oodatud on projektid, mis on akadeemia silmis läbikukkunud, kuid töö tuum esindab autori tõekspidamisi. Teretulnud on tugeva laenguga poolikuks jäänud projektid, mis kutsuvad lugu jätkama ning samuti tööd, mida õppejõule näidata ei sooviks, ning projektid, mis tõesti õnnestusid…lõpuks.

Tingimused ja kriteeriumid

Ootame töid nii tudengitelt, kooli lõpetanud praktiseerivatelt arhitektidelt kui kõigilt, kes kunagi on arhitektuurikoolis õppinud. LAE ALLA VÕISTLUSTINGIMUSED

Ajakava

Rahvusvaheline arhitektuurikoolide võistlus koosneb kolmest etapist:

1. Etapp – palume saata projekt digitaalselt koos lühikese isikliku taustalooga (max A4).
Tööd saata e-posti aadressile: schools@tab.ee
Tähtaeg: 18.03.2019

2. Etapp – jätkub individuaalne töö väljavalitud projektide autoritega. Palume autoritel avada projekti tegemist saatnud metadata; veendumused ja nende päritolu, töömeetodid ja mõtlemistehnikad.
Tähtaeg: 01.06.2019

3. Etapp – töötuba Tallinnas, mille eesmärk on algse projekti ja sellele suunatud reflektsiooni põhjal uue tulemini jõudmine. Töötuba toimub septembri alguses.
Näituse avamisel 9.11.2019 esitatakse algne töö ja edasiarendus uue tervikliku loona. 

Kuraatorid / žürii

Margus Tammik

Merilin Kaup

Ulla Alla

Küsimused ja vastused

Küsimused palume esitada e-posti aadressil schools@tab.ee, tähtaeg 11.02.2019.
Küsimused ja vastused avaldatakse Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2019 kodulehel tab.ee