TAB 2019

ENG
Foto: Tõnu Tunnel

VÕISTLUS ON LÕPPENUD

„Uued elukeskkonnad, uued iluvormid“ Spekulatsioonid Tallinnale 2019

Ilu ei ole võimalik lihtsal viisil määratleda, kuid ometi teame, et selle kogemine on sageli seotud kindlate omadustega. Matemaatikud, kes erinevalt arhitektidest ei ole kunagi lakanud uskumast ilu tähtsusse, nimetavad ilu omaduste seas teadlikult ja sundimatult üllatust, tähenduslikkust, selgust, sügavust ja mitmeti mõistetavust ning juhivad tähelepanu sellele, et kui kord saavutab võidu korratuse üle, „läheb kõik paika“. See rõõmustav hetk, mis on tuttav ka arhitektidele, on ikka olnud samm ilu suunas.

Praegusel ideede paljuse ajal ei tähenda ilu ühte kindlat mõtet, niisiis otsime uusi iluvorme.

Visioonivõistluse ala

2019. aasta visioonivõistluse ala on Kopli idaosa ja osa Kalamajast, mis külgneb raudteemaaga ja millest kujuneb lähitulevikus Tallinna uus oluline osa.

Lühitutvustus

Visioonivõistluse eesmärk on luua ühiste ja privaatsete elu- ja töökeskkondade ala, mis hõlmab sise- ja välisruume, kus eri vanuses inimesed saaksid õppida, mängida ja kasvada.

Lae alla visioonivõistluse võistlustingimused ja lähtematerjalid siit.

Ajakava

Võistlustööd peavad olema laekunud hiljemalt kell 23.59 EET ajavööndis (kell 21.59 GMT ajavööndis) 16. jaanuaril 2019.

Võidutööde koodid kuulutatakse välja veebruaris 2019. Võidutööde autorid avalikustatakse 2019.aasta septembris TAB 2019 auhinnatseremoonial.

Žürii

Kjetil Traedal Thorsen
Snøhetta, Norra

Endrik Mänd
Tallinna peaarhitekt

Margit Mutso
Arhitektuuribüroo Eek & Mutso, Tallinn

Ekspert

Yael Reisner:
TAB 2019 peakuraator

Auhinnad

Esimene auhind – 4000 eurot
Teine auhind – 2000 eurot
Kolmas auhind – 1000 eurot
+ viis äramärgitud võistlustööd

Võidutööd ja väljavalitud projekte esitletakse TAB 2019 raames.
Kõik võistlustööd avaldatakse TAB 2019 veebilehel.

Küsimused ja vastused

Küsimused esitatakse e-posti teel aadressil vision@tab.ee 15. detsembriks 2018.
Küsimused ja vastused avaldatakse siin lehel.

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 ideekonkursi võitis kavand pealkirjaga „Ilu loeb; Ilu naasmine uinunud seisundist“, mille autoriks on Londonis tegutsev arhitekt Dr Yael Reisner (Yael Reisner Studio). TAB 2019 peakuraator Yael Reisneri teemavalik väljendab olulist kultuurilist muutust – ilu käsitlemist on arhitektuuris viimased 80 aastat pigem välditud. Tallinna Arhitektuuribiennaali raames keskendutakse ilu teemale eluruumi näitel, pakkumaks alternatiive inimesest üha võõrandunumatele ja ökoloogiliselt sobimatutele ruumilahendustele. Eesti poolelt on kuraatori assistendi rollis noor Eesti arhitekt Liina Soosaar, kes on hiljuti lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala. Teine kuraatori assistent on arhitekt Barnaby Gunning Londonist (Principal, Barnaby Gunning Studio Ltd).

Tallinna Arhitektuuribiennaal (TAB) on rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu valdkonna tulevikku. TABi programm on mõeldud nii valdkonna tippudele kui noortele professionaalidele ja arhitektuurihuvilistele. TAB soodustab Eesti  ja välisarhitektide vahel sünergia ja kontaktvõrgustike loomist ning  koosneb viiest peasündmusest: sümpoosionist, kuraatorinäitusest ja visioonivõistlusest, mida kureerib peakuraator ning installatsiooni programmist ja rahvusvahelisest arhitektuurikoolide näitusest. Lisaks kuulub TABi ametlikku programmi ka mitmekesine satelliitprogramm, mis hõlmab endas näituseid, loenguid, installatsioone, arhitektuuri filmiprogrammi ja teisi erinevaid sündmuseid, mis toimuvad TABi raames, Tallinnas. Tallinna Arhitektuuribiennaali korraldab Eesti Arhitektuurikeskus.

TAB 2019 toimub 11. september – 3. november 2019 (avanädal 11.–15. september)

 

PRESSIMATERJALID TAB 2019

Facebook
Instagram

Liitu meie uudiskirjaga!