Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

TAB 2021 peakuraatori võistlus

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2021. aastal toimuvale, järjekorras kuuendale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2021. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku. Järgmine TAB toimub 2021. aasta sügisel, avanädalaga septembris. 

Kuraatorikonkursiga otsitakse biennaalile Eesti kontekstiga seotud ning tänapäevases arhitektuurimaailmas aktuaalset, uuenduslikku ning vastukaja tekitavat peateemat. TAB 2021 eesmärgiks on kaasata rahvusvahelist ja kohalikku publikut. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, noortele professionaalidele ning tavakodanikest arhitektuurihuvilistele. TABi ürituste tuuma moodustavad kuraatorinäitus, sümpoosion ning Tallinna visioonivõistlus. Iga biennaali peateema põimib TABi põhilised tuumiksündmused omavahel täiendavaks tervikuks, mida saadab põhjalikumalt teemat ja osalejaid tutvustav TAB kataloog. 

TAB kuraatorkonkurss kestab 18.02- 27.04. 
Tööde kirjaliku esitamise tähtaeg on 27. aprill kell 16:00 Eesti aja järgi, +2GMT
Võistlustingimused on allalaetavad siin
Küsimused ja täiendav info:
maria@arhitektuurikeskus.ee
Küsimustele vastab TAB 2021 kuraatorivõistluse žürii.

TAB 2019 peakuraatoriks oli Yael Reisner ning biennaali teemavalik väljendas olulist kultuurilist muutust- ilu käsitlemist arhitektuuris, mida viimased 80 aastat on pigem välditud. Esimese Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2011 teemaks oli “Maastikuurbanism”, mis käsitles arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. 2013. aastal toimunud teine biennaal taasavastas ja uuris sotsialistlikke ja modernistlikke ruume ning ideid. 2015. aasta sügisel toimunud kolmas Tallinna Arhitektuuribiennaal kandis pealkirja “Isejuhtiv linn” ning rääkis sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui kasutusele võetakse isejuhtivad autod. TAB 2019 teemaks oli bioTallinn, mille peakuraator Claudia Pasquero käsitles bio- ja infotehnoloogia kombineeritud rakendamisvõimalusi maastikukujunduse ja linnadisaini valdkonnas.

TABi toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.