Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Urbiquity Urban Lab toimub 09.-14 september Tallinnas ja registreerimine võimalikele osalejatele on avatud

Varajane tähtaeg: 01. august 2019

Üldine tähtaeg: 01 september 2019

Registreerumislinkhttps://forms.gle/YmMktVvnFB88qQqbA

 

Urbiquity Urban Lab 2019 on 6-päevane programm, mis koosneb töötubadest, jalutuskäikudest, praktikast ja teooriast ning keskendub Tallinna linnaruumi iseärasustele Kopli tänava näitel. Ulatudes Telliskivist Kopli poolsaareni, illustreerib Kopli tänav nii Tallinna linna üldist arengut kui ka lähiajalugu ja laiemaid gentrifitseerimisprotsesse. Urban Lab on osa TAB. Tallinn Architecture Biennale. Tallinna… satelliitprogrammist.

 

Urban Lab’i viivad läbi kohalikud ja välismaised eksperdid ning programm kulmineerub avaliku näitusega. Osalema on oodatud kunstnikud, arhitektid, sotsioloogid, antropoloogid ja teised, kel pakub huvi linnaruum ja võimalus eksperimenteerida loovmeetoditega kriitilise urbanismi teenistuses. Urban Lab loob kogemusi, kus urbanistid eri keskkondadest saavad võimaluse õppida kohalikust linnadiskursusest ning jätta sellele ka ise jälg Urbiquity ühe-tänava-meetodi kaudu.

 

Tänav linnaelemendina on veidi nagu elektrijuhe – liin, mis läbib linna erinevaid kontekste ja ühendab neid. Tänavad on arterid, mida läbivad kaup ja inimesed, kuid tänav on ka sotsiaalse elu lava. Tänav võimaldab liikuvust, kuid on ka ise liikuv – muutes oma konteksti, identiteedi ja funktsiooni. Defineerides valimi suuruseks ühe tänava ja piirates õppimist ühele nädalale, moodustavad Urban Lab osalejad ad hoc kollektiivi. Iga osaleja uuringute kõrvalproduktiks on olulised pidepunktid teiste osaliste töödega, millest vormub kriitiline analüüs tänavast tervikuna.

 

Urban Lab toimub täies ulatuses inglisekeeles.

 

Urbiquity meeskond: Stefano Carnelli (IT), Pablo Conejo (ES) & Mattias Malk (EE).