Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

TAB Visioonivõistluse võitjad on selgunud

TAB 2019 visioonivõistlusele “Uued elukeskkonnad, uued iluvormid”  laekus 80 tööd maailma eri paikadest. Võitjaks osutus töö nimega Lines Rehab, teise koha võitis töö nimega Voxel Valley ja kolmanda koha Eatable.

Žürii märkis täiendavalt ära veel 5 tööd: 4LifeBuildings, Postforest, Relation Hood, Self- sufficient Habitat, Tallinn Tetris. Hetkel avalikustatakse vaid võidutööde nimed – autorid ja tööde taga olevad meeskonnad avalikustatakse TABi avanädalal septembris. 

Võistluse žüriiliikme Margit Mutso sõnul ei olnud Visioonivõistlusele saabunud 80 ideekavandi hulgast lihtne leida parimat: “Tööd on tugevad, on erinevat lähenemist ülesandele ja lahendustes erinevaid rõhuasetusi. Kuna tegu on visioonivõistlusega, mitte reaalse ehitusprojekti otsimisega, jäid sõelale need tööd, mis on pakkunud tavapärasest pisut ootamatumat katsetuslikumat lahendust. Žürii eesmärk oli välja valida võimalikult eripalgelised tööd ja ideekavandite valik andis selleks ka võimaluse. Kui esikolmiku osas olid hindajad üsna üksmeelel, siis kolmiku kohtadele jagamisel enam mitte täielikult, mis näitab, et võistlusel ei ole ühte teistest tugevalt eristuvat tööd.

Rahvusvaheline žürii koosseisus oli Kjetil Trædal Thorsen (Snøhetta, Norra), Margit Mutso (Eek & Mutso, Eesti), Jaak- Adam Looveer (Tallinna Linnaplaneerimise Amet). 

Lines Rehab, Voxel Valley ja Eatable tööde autorid kutsutakse oma projekte esitlema TABi sümpoosionile. Visioonivõistlusele esitatud töödega on võimalik ka tutvuda TABi raames avataval näitusel. 

Loe rohkem Visioonivõistluse ja võitjate kohta. 

Visioonivõistluse 1. koht Lines Rehab