Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

TAB 2019 satelliitprogramm ulatub efektsetest tantsuetendustest arhitektuurist inspireeritud muusikaprojektideni

TAB 2019 satelliitprogramm on kokku pandud võimalikult erinevatest meediumitest, mille sõlmpunktiks on tervet biennaali läbiv teema – ilu olulisus. 

Satelliitprogrammi eesmärk on näidata arhitektuuri seotust erialade üleselt ning tuua linnaruumi projekte, mille seast võiks igaüks leida midagi kõnetavat ja meelikõditavat. 

“Projektide autoriteks on rahvusvaheline seltskond alates Eestist ja lõpetades Indiaga, keda paelus esteetika käsitlemine oma kontseptsioonides ja projektides,” ütles TABi satelliitprogrammi kuraator Kirke Päss. “Valikus on uurimuslikud töötoad, videoinstallatsioonid, efektsed tantsuetendused, arhitektuurist inspireeritud muusikaprojektid, foto-, maketi- ja installatsiooninäitused. Satelliidi käigus toimuvad intervjuud, online raadiosaated, ning avalikud ekskursioonid arhitektuuribüroodesse, et näidata selle eriala telgitaguseid.”

Projektid koonduvad Põhja-Tallinna (Noblessneri sadamalinnak, Telliskivi loomelinnak, galerii Positiiv) ning Rotermanni ümbrusesse ning toimuvad reeglina alates TABi ametlikust avamisest 11. septembril, ent mõned näitused avatakse juba varem.

Satelliitprogrammi raames aitavad TAB 2019 sündmused tallinlasteni tuua IDA Raadio ja Mies. TV.  IDA Raadio saatekülalisteks ja plaadikeerutajateks tulevad sel perioodil teemale sobivalt  arhitektid. Mies. TV loob telesaate formaadis ruumimõtestajatega tehtava intervjuude sarja, mis võtab avanädala kokku värskelt kokkupandud kroonika linastusega. Sari valmib koostöös EKA tudengitega.

Vaata osalejate nimekirja ja projekte SIIT: