Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Partnerite uudised. Katrin Foerster: „Arhitektid on meie elukeskkonna loojad!“

Katrin Foerster on alates 2012. aastast töötanud ABB-s rahvusvahelisele kliendihaldurina, kelle ülesanne ja keskne fookus on leida viise, kuidas tutvustada arhitektidele ABB ehitussektori tooteportfelli.

 

Arhitektuurikogukonnaga ühenduse hoidmiseks külastab Katrin arhitektuurikeskuseid üle terve maailma. Samuti otsib ta ABB ja arhitektide koostööks pidevalt võimalusi arhitektuuriga seotud institutsioonide, ürituste, auhinnatseremooniate ja festivalide näol, kus ABB saaks olla peamine koostööpartner. „Me näeme taolist partnerlust kui võimalust väljendada oma koostöövõimalusi arhitektidega,“ ütleb Katrin.

 

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 peakuraator dr Yael Reisner ja Katrin on teineteist tundnud juba aastaid. Kui nad eelmisel aastal Amsterdamis toimunud World Architecture Festivalil kohtusid, hakkasid nad arutama ABB ja TAB 2019 võimaliku koostöö üle. Täna on ABB Tallinna Arhitektuuribiennaali kuldpartner ning TAB arhitektuurivaldkonna suurim festival Balti riikides.

„Arhitektid on meie elukeskkonna loojad ja see ei muutu mitte kunagi,“ räägib Katrin, kui küsida temalt selle kohta, mida on ABB-l pakkuda, et täita uusi ja keerukaid nõudmisi, mis puudutavad jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku disaini. „Mis aga tehnoloogia arengu tõttu muutuvad, on arhitektide kasutatavad töövahendid, hoonetesse paigaldatavad tehnilised lahendused ning üldised linna- ja eluruumid.“

 

Tema arvates on ABB-s välja töötatud targad tehnoloogiad ning nende tähtsus hoonete ja linnade jaoks arhitektuurilise projekteerimise protsessis tänaseks oluline tegur ja on seda tulevikus veelgi enam. „Et töötada selliste eesmärkide nimel nagu ’süsiniku jalajälje vähendamine’, ’nulltarbimine’ ja ’säästev arhitektuur’, on hooneautomaatika lahendused igapäevased töövahendid, sest energiatarbimist saab oluliselt vähendada ainult hoonete juhtimist automatiseerides,“ lisab Katrin. „Kindlasti ei ole see aga tarkade hoonelahenduste koguvõimekus. Inimeste mugavuse, tervise ja ohutuse suurendamine automatiseeritud lahenduste kasuks on samuti tugev argument.“

 

ABB-l on arhitektuurikogukonnas tähtis roll. Lisaks TAB-ile on tänu Katrini initsiatiivile ABB peamised eelseisvad projektid seoses arhitektuurivaldkonnaga ABB LEAF auhinnad 2019. aasta oktoobris Berliinis ja ülemaailmne arhitektuurifestival 2019. aasta detsembris Amsterdamis.