Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Partnerite uudised: ABB esindaja Kim Listmann: “Ilu on oluline ka tehnoloogia valdkonnas”

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 Kuldpartneri ABB esindajaks sümpoosioni paneeldiskussioonidel on nende Saksamaal asuva Korporatiivse Teaduskeskuse Automaatika ja Võrgutehnoloogiate osakonna  juht Kim Listmann.

„Ma tahaks avalikkuse ette tuua mõned „ilu on oluline“ hetked tehnoloogiavaldkonnast ning julgustada kõiki mõtlema ilu peale nende enda igapäevaelus – ma olen kindel, et seda on palju!“ ütleb Kim Listmann.

Listmann leiab, et mõisted „ilu“ ja „tehnoloogia“ ei ole üksteisest sugugi mitte nii kauged.  Tema põhifookus ja sõnum TAB sümpoosionil on küsimusel miks ja kuidas loeb ilu tehnoloogiavaldkonnas. Tänapäeval on tehnoloogia vaid üheks paljudest põhjustest, miks me teatud seadmeid ostame. Lisaks tehnoloogilise võimekusele kasutame mitmeid oma seadmeid justkui aksessuaaridena. „Peale hinna ja paljude erinevate funktsioonide, mida seadmed täidavad, mõjutab meid ühe või teise seadme kasuks otsustama ka selle välimus. Kuigi me ei saa lisada ilusat disaini ametlikult seadmele kehtivate nõuete nimekirja, on kõik viimasel ajal valminud tooted, olgu selleks uus robot või veebileht, loodud kandma endas palju ilu. Hea välimus ja disain köidavad inimesi ja sellest tulenevalt otsustatakse valikut tehes tihtipeale ilusama lahenduse kasuks.

Listmann lisab, et koostöövõimalusi ABB ja arhitektide vahel on väga palju, seda eelkõige targa kodu ning targa linna valdkonnas, kuid mitte ainult. Koostöö arhitektidega aitab luua uut mõtteviisi ja mõistmist valdkonna olulisemate väljakutsete osas ning viib innovatiivsete lahenduste ja uute väärtuste sünnini meie tulevaste klientide jaoks.  

Dr. Kim Listmann omandas oma magistrikraadi mehhatroonikas (Technische Universität Dresden) ja doktorikraadi rakendusmatemaatikas (Technische Universität Darmstadt). Teda paelub radikaalselt uuenduslike kontseptsioonide loomine tuntud kliendiprobleemidele ja nende rakendamine tööstuskeskkonnas. 

Kim Listman, ABB Korporatiivse Teaduskeskuse Automaatika ja Võrgutehnoloogiate osakonna juht

Kim Listman, ABB Korporatiivse Teaduskeskuse Automaatika ja Võrgutehnoloogiate osakonna juht