TAB 2019

ENG
Photo by NAARO

VÕISTLUS ON LÕPPENUD

TAB 2019 INSTALLATSIOONIPROGRAMMI FINALISTID

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 Installatsiooniprogrammi võistlusele „Hütid ja elukeskkonnad“ esitati kokku 137 rahvusvahelist portfooliot, millest žürii valis välja 12, kes jätkavad Installatsiooniprogrammi teises voorus. Avatud kaheetapiline konkurss pakub osalejatele loomingulist võimalust luua avaliku ruumi installatsioon Eesti Arhitektuurimuuseumi ette ning ühtlasi on konkursi eesmärgiks toetada sünergia tekkimist Eesti puidutööstuse ning uuenduslikult mõtlevate disainerite ja arhitektide vahel. Konkurss tekitas rahvusvaheliselt silmatorkavalt elavat huvi, tuues osalejaid nii Ameerika Ühendriikidest, Itaaliast, Tšiilist, Belgiast, Hispaaniast, Suurbritanniast, Venemaalt, Taanist, Eestist, Lätist, Leedust, Lõuna-Ameerikast, Šveitsist, Austraaliast, Jaapanist, Prantsusmaalt, Portugalist ja Saksamaalt.

Võidutöö installatsioon püstitatakse järgmise aasta augustis Tallinna südamesse, Eesti Arhitektuurimuuseumi ette ning jääb sinna 2021. aastani. Kõiki teise etappi jõudnud projekte esitletakse TAB 2019 raames Installatsiooniprogrammi näitusel.

TAB 2019 Installatsiooniprogrammi võistluse teise vooru 12 edasipääsenut:

CITA, str.ucture (Taani/Saksamaa)
Déborah López, Hadin Charbel, Patrick Donbeck (Tai)
Ephemeral Research (Jaapan/Tšiili)
Grimshaw (Suurbritannia)
Manuel Jimenez Garcia (Suurbritannia)
Plethora Project – Jose Sanchez (USA)
Raul Kalvo (Eesti)
Rehm, Ishida and Lutz (USA)
SET Architects (Itaalia)
SomePeople (USA)
SoomeenHahm Design Ltd (SD), Igor Pantic and Fologram (Suurbritannia)
SPORTS (USA)

 

Ajakava
30. jaanuar 2019 – II etapi tööde esitamise tähtaeg;
Veebruar 2019 – kuulutatakse välja võitja;
August 2019 – paviljoni ehitamine;
11.-15. september 2019 – TAB 2019 avanädal koos TAB 2019 Installatsiooniprogrammi näituse avamisega

Auhinnad:

I koht

15 000 € installatsiooni ehitamiseks, osalemine TAB 2019 Sümpoosionil, avaldamine TAB 2019 kataloogis, TAB 2019 pass. Võidutöö autorid ehitavad oma kavandi valmis TAB 2019 avakuupäevaks 11. septembril 2019.

II ja III koht

Osalemine TAB 2019 Installatsiooniprogrammi näitusel, TAB 2019 Sümpoosionil, avaldamine TAB 2019 kataloogis, TAB 2019 pass.

INSTALLATSIOONIVÕISTLUSE MATERJALID

TAB 2019 avanädal 11.-15. september 2019

Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 ideekonkursi võitis kavand pealkirjaga „Ilu loeb; Ilu naasmine uinunud seisundist“, mille autoriks on Londonis tegutsev arhitekt Dr Yael Reisner (Yael Reisner Studio). TAB 2019 peakuraator Yael Reisneri teemavalik väljendab olulist kultuurilist muutust – ilu käsitlemist on arhitektuuris viimased 80 aastat pigem välditud. Tallinna Arhitektuuribiennaali raames keskendutakse ilu teemale eluruumi näitel, pakkumaks alternatiive inimesest üha võõrandunumatele ja ökoloogiliselt sobimatutele ruumilahendustele. Eesti poolelt on kuraatori assistendi rollis noor Eesti arhitekt Liina Soosaar, kes on hiljuti lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala. Teine kuraatori assistent on arhitekt Barnaby Gunning Londonist (Principal, Barnaby Gunning Studio Ltd).

Tallinna Arhitektuuribiennaal (TAB) on rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu valdkonna tulevikku. TABi programm on mõeldud nii valdkonna tippudele kui noortele professionaalidele ja arhitektuurihuvilistele. TAB soodustab Eesti  ja välisarhitektide vahel sünergia ja kontaktvõrgustike loomist ning  koosneb viiest peasündmusest: sümpoosionist, kuraatorinäitusest ja visioonivõistlusest, mida kureerib peakuraator ning installatsiooni programmist ja rahvusvahelisest arhitektuurikoolide näitusest. Lisaks kuulub TABi ametlikku programmi ka mitmekesine satelliitprogramm, mis hõlmab endas näituseid, loenguid, installatsioone, arhitektuuri filmiprogrammi ja teisi erinevaid sündmuseid, mis toimuvad TABi raames, Tallinnas. Tallinna Arhitektuuribiennaali korraldab Eesti Arhitektuurikeskus.

TAB 2019 toimub 11. september – 3. november 2019 (avanädal 11.–15. september)

PRESSIMATERJALID TAB 2019

Facebook
Instagram

Liitu meie uudiskirjaga!