Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Algas installatsioonikonkursi võidutöö “Steampunk” ehitus

Sel nädalal algas  Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 installatsioonikonkursi võidutöö “Steampunk” ehitus, mille tulemusel kerkib septembri alguseks Arhitektuurimuuseumi ette rohkem kui nelja meetri kõrgune segureaalsus-keskkonnas ehitatud puidust paviljon.

 

Konkursi “Kodud ja kojad” võidutöö autorid Gwyllim Jahn, Cameron Newnham (Fologram, Austraalia); Soomeen Hahm Design (Suurbritannia); Igor Pantic (Suurbritannia) koos Format Engineersigs (Suurbritannia) kasutavad põnevat aurutatud puidu painutamise tehnikat ning innovaatilist ehitusmeetodit, mille käigus kuvatakse projekt spetsiaalsete prillide abil ehitaja silme ette.

 

Võidutöö autorite hulka kuuluvad Gwyllim Jahn ja Cameron Newnham Fologramist uurivad seda, kuidas segureaalsus-keskkondades ehitamine annab disaineritele ja ehitajatele uusi võimalusi. Fologrami loodud tööriistade abil saavad muidu traditsiooniliste töövõtetega tegutsevad ehitajad luua struktuure, mis varieeruvad oluliselt detailide, vormi või tekstuuri osas, muutes enamasti liiga kallid disainilahendused lihtsaks, odavaks ja riskivabamaks. Keerulist disaini on tänu sellele võimalik luua ehitusplatsidel kiiresti ja ilma kalli oskusteabe või disainidokumentatsioonita.

 

Installatsioon valmib saarepuidust, mis on kõige paremini painduv puit. Installatsioonile annavad tugevuse ja heitlikule ilmastikule vastupidavuse Eesti tootja Thermory  termotöödeldud puidust detailid. Termotöötlus teeb puidu välitingimustes kauakestvaks, see on ilmastikukindel ning peab paremini vastu näiteks lume raskusele, samas ei lähe ka päikese käes kuumaks.

 

Installatsioon avatakse TABi avapäeval 11. septembril ning jääb Arhitektuurimuuseumi ette rohealale kuni järgmise Tallinna Arhitektuuribiennaalini aastal 2021.