Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

12. 09 Kultuurikatlas toimuv club-talk tõotab arutelu tänastel põletavatel arhitektuuriteemadel

 
12. septembril algusega kell 13.15 toimub Kultuurikatlas TAB-i lisaprogrammi raames club-talk paneeldiskussioon, mis tõotab emotsionaalset arutelu kaasaja arhitektuuri sõlmküsimuste üle. Paneeldiskusioonile pealkirjaga „Kelle käes on tüür? Uued tehnoloogiad ja muutuv arhitektuur“ on oodatud kõik huvilised, üritus on tasuta.
 
Paneeldiskussioonis osalevad: moderaatorina Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja), Martin Thalfeldt (TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi professor / nZEB – liginullenergiahoonete uurimisgrupp), Merylin Rüütli (digitaalehituse klastri juhatuse liige), Jukka Patrikainen (ABB Balti riikide juht) ja Jonas Söderström (ABB piirkondlik müügijuht, Põhjamaad, elektrifitseerimine / targad ehitised).
 
„Targad lahendused muutuvad ehitiste lahutamatuks osaks – on vältimatult vajalik, et panna tehnoloogilised lahendused homogeenselt tööle ja saavutada energiasäästlik hoone kasutus,“ märkis paneeldiskussiooni moderaator Raul Järg. „Hoonete kavandamine muutub sellega kompleksemaks ja keerulisemaks. Paneeldiskusioonis soovimegi teada saada, kuidas osapooled näevad oma rolli selles. Kas ja kuidas muutuvad osapoolte ülesanded, pädevused ja vastutused? Kas üldse ja kes tüürib muutuvaid protsesse? Mis on aastaks 2030 muutunud hoonete kavandamises ja milline on arhitekti roll selles?“
 
ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen lisas, et täna osaleb rajatiste ja eluruumi kavandamise ja väljaehitise protsessis palju erinevaid osapooli: tellijad, arhitektid, konstruktorid, ehitajad, komponentide tarnijad, kasutajad jne. Eesmärk on leida kõigile parim võimalik lahendus.
 
„Tänapäevased tehnoloogiad on tulnud arhitektuuri pöördumatult, ehitised ja kõik meid ümbritsev muutub järjest nutikamaks,“ ütles Patrikainen. „Et tagada seda, mida tänapäeva rajatised nõuavad – ilu, funktsionaalsus, keskkonnasõbralikkus, energiaefektiivsus, kvaliteet, jätkusuutlikkus – peavad kõik osapooled omavahel tegema tihedat koostööd. Seepärast on ka ABB jaoks äärmiselt oluline arhitektide sisend – et me teaksime, mida nad meilt vajavad. Täna istume küll ühe laua taga, kuid meie menüü pole päris sama. Loodan, et TAB on suur samm mõlemalt poolt, teineteisele lähemale.“
 
 
TAB-Klubi on biennaali infopunkt ja hubane kohtumispaik, kus toimuvad lisaks loengud ja töötoad. TAB-Klubi sündmused on tasuta. TAB-Klubi asukohaks on Eesti Arhitektuurikeskuse Traforuumid Kultuurikatlas. Klubi on avatud 11-13. septembril kell 10-18:00.
 

Jukka Patrikainen
Martin Thalfeldt